Poniżej prezentujemy dwuetapowy scenariusz stosowany zwykle podczas projektowania przestrzeni publicznych i wnętrz w obiektach prywatnych. Po zapoznaniu się z nim uzyskasz pełny wgląd w poszczególne fazy współpracy.

POCZĄTEK WSPÓŁPRACY
Podczas pierwszego spotkania z inwestorem omawiamy cele projektowe. Szczegółowo analizujemy plany obiektu i rysunki techniczne. Staramy się jak najdokładniej poznać upodobania klienta dzięki prezentacji czasopism, katalogów, zdjęć i innych materiałów pomocniczych. Wspólnie tworzymy wizję, która niebawem stanie się rzeczywistością. To także znakomita okazja do zapoznania się z umową. Kolejny krok to wizja lokalna i wstępne ustalenie terminu ukończenia prac. Po podpisaniu umowy o współpracy rozpoczynamy

PIERWSZY ETAP PROJEKTOWY
W trakcie którego powstaje szczegółowa inwentaryzacja obiektu. Dokonujemy pomiarów, tworzymy dokumentację fotograficzną, a także określamy faktyczny przebieg instalacji oraz umiejscowienie punktów charakterystycznych. Działania te mają istotny wpływ na przebieg prac projektowych. Inwentaryzację kończy ostateczne zatwierdzenie funkcji poszczególnych pomieszczeń przez inwestora. Dzięki uzyskanym danym powstają serie wizualizacji trójwymiarowych, zawierających starannie dobrane materiały wykończeniowe oraz indywidualnie zaprojektowane meble, sprzęt oświetleniowy i inne dodatki. W wyniku konsultacji z inwestorem ustalamy czy nasza propozycja jest satysfakcjonująca i w razie potrzeby wprowadzamy korektę.

DRUGI ETAP PROJEKTOWY
To czas, w którym powstają rysunki wykonawcze i obliczenia, ujęte w projektach: mebli wykonywanych na zamówienie, instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej oraz zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych. Umożliwiają one stworzenie wnętrz zgodnych z oczekiwaniami inwestora, natomiast obliczenia są pomocne przy ocenie ofert materiałów wykończeniowych i tworzeniu kosztorysu. Całości dopełniają sugestie związane z doborem sprzętów oraz dodatkowych elementów wyposażenia. Klient otrzymuje propozycje produktów uzupełnione o odnośniki do stron internetowych. Dzięki długotrwałej współpracy z renomowanymi firmami, możemy uzyskać dla naszych klientów korzystne zniżki w wielu sklepach z wyposażeniem wnętrz. Zależnie od wymagań projekt może być przekazany w formie wydruku lub zapisu cyfrowego przesłanego pocztą elektroniczną. Tak jak w przypadku pierwszego etapu, także drugi kończy się zatwierdzeniem przez inwestora.

NADZÓR AUTORSKI
Zgodnie z wolą klienta możemy czuwać nad inwestycją, nawiązując współpracę z każdą ekipą przeprowadzającą prace. Stały kontakt pomiędzy projektantem a wykonawcą bywa warunkiem koniecznym przy rozwiązywaniu problemów często pojawiających się w trakcie adaptacji lub remontu obiektów. Sprawując nadzór, koordynujemy działania poszczególnych ekip remontowych oraz instalujących wyposażenie. W trakcie prowadzonych prac dokonujemy w projekcie niezbędnych poprawek, a w końcowej fazie – dbamy o właściwe ustawienie mebli i prawidłowy montaż elementów dodatkowych, takich jak obrazy, malowidła, naklejki, fototapety, stworzone z myślą o danym wnętrzu lampy, fotele czy szafki. Głównym celem nadzoru autorskiego jest osiągnięcie zgodności realizacji z projektem. Nadzór autorski jest ostatnim, choć nieobowiązkowym, kończącym współpracę etapem. Ma on także zastosowanie w przypadku projektowanych przez Tarna Design Studio mebli bądź całych ich zestawów. Przedstawiony przebieg prac jest elastyczny i zgodnie z potrzebami inwestora może być modyfikowany, można również nadać pracom określoną rozpiętość czasową.